Fundamentem ideologicznym muzeum są kultowe, polskie komedie z czasów PRL-U, wystawa dokumentująca polskie poczucie humoru jak również szczytne hasła epoki propagandy sukcesu. Naszym atutem jest możliwość obejrzenie nigdzie niedostępnych eksponatów filmowych, które posiadamy między innymi kultowych symboli takich jak oryginalny 7,5 metrowy, słomiany miś z filmu Stanisława Barei „Miś”, szuflandia z filmu Juliusza Machulskiego „Kingsajz” i wiele innych ciekawych eksponatów wywodzących się z tamtych czasów.

Pomysł realizacji projektu Muzeum Humoru i Absurdu powstał w momencie zakupu słomianej kukły misia na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od czasu zakupu misia, który jest jedynym oficjalnym „Misiem”- eksponatem upamiętniającym wybitne dzieło Stanisława Barei, muzeum ciągle gromadzi nowe muzealia.
Aktualnie szukamy lokalizacji dla naszych eksponatów, muzeum jest w organizacji.

Chcesz zapewnić Misiowi doborowe towarzystwo?
Przekazując posiadane pamiątki i gadżety z okresu PRL-U
Wspierasz tworzone przez nas Muzeum Humoru i Absurdu.